loadingimg

Wczytuję dane...

SKLEP

GODZINY OTWARCIA


pn-pt: 8:00 - 17:00
sobota: 8:00 - 14:00

Szprotawa 67 - 300

ul.Kolejowa 20 

KONTAKT

Sklep

Dawid Lis

(068) 376 33 22

kom. 502 450 403 Właściciele

Ireneusz Miszczak

Tel dostępny w dniach i godzinach,

 pn-pt 8 :00 do 17 :00

kom. 501 073 271

Jacek Stremecki

kom. 501 073 272Zaopatrzenie,

okna, bramy, drzwi,

Iwona Lewandowska

068 378 01 51

500 210 866biuro@megaogrzewanie.pl

OFERTA SKLEPU

Pełny asortyment naszego sklepu

    KLIKNIJ TUTAJ 

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:

Waluty

Wyświetl ceny w sklepie w wybranej walucie:
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW
AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW
AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW
AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW
AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW

AUER Kocioł pulsacyjny PULSATOR gazowy kondensacyjny 20kW

średnia: 5.0  ocen: 1

Realizacja zamówienia: 14 dni

Waga produktu: 95 kg

Gwarancja: 3 lata

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!

Cena:12287,70 PLN
Cena rynkowa: 15547.20 PLN

 • Opis produktu

Kocioł Pulsacyjny to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i propanem
 

Kocioł Pulsacyjny to najbardziej zaawansowane osiągnięcie w dziedzinie gazowych kotłów kondensacyjnych. Wykorzystuje on zasadę spalania gazu, opracowaną i stosowaną pierwotnie w silnikach lotniczych. Przeniesienie tej technologii do urządzenia grzewczego możliwe było dzięki 10-letniemu programowi badań firmy Auer. Opracowane rozwiązanie zostało zastrzeżone międzynarodowym patentem.
 

Moc: 20,3 kW

Sprawność: 109 %

Wymiary (W x S x G): 1148 x 550 x 545 mm

Rodzaj gazu: GZ, Propan

Poziom hałasu: 41 db

Zastosowanie: Ogrzewanie + CWU


Stara cena: 15 547,20zł

Cena z Vat: 12 287,70zł
 

Cena podstawowa: 9 990,00złJak to działa?
Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik, został tutaj zastąpiony komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę.


Korzyści i przewagi

Poza wszystkimi korzyściami jakie daje odzysk energii ze spalin, Kocioł Pulsacyjny ma wiele zalet niespotykanych w kotłach kondensacyjnych z tradycyjnym palnikiem:

 • dzięki spalaniu pulsacyjnemu wyeliminowano ciągłą obecność płomienia. Jest to najistotniejsza cecha konstrukcji w porównaniu do tradycyjnych kotłów kondensacyjnych. W każdej sekundzie pracy kotła dochodzi do 115 mikrowybuchów (każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną). Moc grzewcza dostosowywana jest poprzez długość pracy kotła, tak więc z kotła o mocy 20 kW można teoretycznie uzyskać moc w zakresie od 1 do 20 kW. Nie ma tu ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika! Znika również ryzyko przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej.
 • wymiennik ciepła i komora spalania Kotła Pulsacyjnego są całkowicie zanurzone w wodzie, dzięki temu powstaje duża powierzchnia wymiany ciepła. Zapewnia to doskonałą sprawność urządzenia.
 • bogaty standard wyposażenia kotła obejmuje czujnik temperatury wewnętrznej z jej dodatkową korekcją, oraz zewnętrzny czujnik pogodowy, system zapobiegający tworzeniu się bakterii legionelli, standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Kocioł Pulsacyjny nadzoruje niezależnie każdy obieg, aby uzyskać jak największe oszczędności i komfort. Wydajność c.w.u. w zależności od modelu sięga do 29l/min (z systemem Profusion).
 • w wymienniku ciepła mieści się w jednym momencie około 2000 impulsów cieplnych. Przepływ spalin jest zakłócony co sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.
 • Kocioł Pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.
 • kocioł pozwala na znaczne ograniczenie kosztów instalacji poprzez zastosowanie bardzo taniego przewodu wydechowego z PCV-U. Nie ma tu potrzeby zastosowania bardzo drogich systemów rur koncentrycznych czy kwasoodpornych wkładów kominowych.
 • bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem
Gwarancja obejmuje wady produkcyjne urządzenia oraz wady wynikające z materiałów użytych do  produkcji.
 • Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej – 3 lata
 • Inne elementy – 3 lata
 • Sterowanie oraz części elektryczne i elektroniczne – 1 rok