loadingimg

Wczytuję dane...

OFERTA SKLEPU

Pełny asortyment naszego sklepu

    KLIKNIJ TUTAJ 

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:

ZAKUPY NA RATYWaluty

Wyświetl ceny w sklepie w wybranej walucie:
powrót do poprzedniej stronypoprzedni
następny
CORTINA 22 kW
CORTINA 22 kW
CORTINA 22 kW
CORTINA 22 kW

CORTINA 22 kW

średnia: 0.0  ocen: 0

Realizacja zamówienia: 7 dni

Dodaj: szt.
KUP TERAZ!

Cena:8969,62 PLN

  • Opis produktu

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ WEJDŹ NA CORTINA5.PL

KOTŁY NISKOEMISYJNE WĘGLOWE

CORTINA - niskoemisyjne kotły 5 klasy na ekogroszek

 Cortina to automatyczny kocioł podajnikowy na ekogroszek spełniający najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin w tym 5 klasę emisji i sprawności cieplnej wg normy PN-EN 303-5:2012. Konstrukcja kotła zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają najlepsze parametry emisji, bardzo wysoką sprawność cieplną (powyżej 92%) oraz stabilną pracę kotła w pełnym zakresie od 7 do 22 kW z możliwością płynnej modulacji mocy kotła.

Dzięki cylindrycznej budowie komory spalania z wymiennikiem płomieniówkowym z powierzchni wymiany ciepła niemal całkowicie wyeliminowane zostały wszelkiego rodzaju kąty, narożniki, wnęki i inne trudno dostępne zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Komora ta została dodatkowo wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną, która pomaga dopalić wszystkie związki, chroniąc jednocześnie płaszcz wymiennika co znacząco zwiększa jego żywotność. 

Sercem kotła Cortina jest chroniony patentem palnik retortowy wykonany z żeliwa ogniotrwałego, z automatycznym podajnikiem ślimakowym – model DUO firmy Pancerpol.

Nad całością procesu spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-480 zPID, który oprócz podajnika i wentylatora steruje także czterema pompami (c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową), siłownikiem zaworu mieszającego, a także współpracuje z regulatorami pokojowymi, modułami GSM i ETHERNET.

Czysta technologia w Twoim domu

Zadbaj o ciepło i wygodę

kocioł Cortina
NAJEDŹ MYSZĄ, ABY ZOBACZYĆ PRZEKRÓJ KOTŁA
przekrój kotła

Automatyczny kocioł Cortina firmy Rakoczy Stal, przeznaczony jest do ogrzewania domów jednorodzinnych i innych małych obiektów. Jest to wyjątkowo nowatorski na polskim rynku kocioł, opalany węglem sortymentu groszek.

Konstrukcja Cortiny zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań zgłoszonych do ochrony patentowej. Zapewniają one: najlepsze parametry emisji, bardzo wysoką sprawność cieplną oraz stabilną pracę kotła w pełnym zakresie od 7 do 22kW, z możliwością płynnej modulacji mocy kotła.

Cortina jest niezwykle wygodna w obsłudze. Innowacyjna, cylindryczna, bezobsługowa komora spalania wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną nie wymaga czyszczenia, pionowy wymiennik płomieniówkowy ma zintegrowany, wygodny w użyciu mechanizm czyszczenia, a obszerny zasobnik paliwa pozwala nawet na 9 dni pracy kotła na jednym zasypie.

Cortina to także kocioł bardzo oszczędny. Ekogroszek jest jednym z najtańszych źródeł ogrzewania, a rewelacyjna, bo ponad 92% sprawność kotła, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 46% w stosunku do kosztów ogrzewania najoszczędniejszymi, kondensacyjnymi kotłami gazowymi.

Parametry techniczne kotła Cortina

  • MOC CIEPLNA NOMINALNA 22 KW
  • ORIENTACYJNA POWIERZCHNIA OGRZEWANEGO OBIEKTU 140-220 M2
  • MASA KOTŁA 650 KG
  • PALIWOEKOGROSZEK
  • POJEMNOŚĆ WODNA104 DM3
  • POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA330 DM3
  • ŚREDNICA CZOPUCHA160 MM
  • SPRAWNOŚĆ CIEPLNADO 92,3%

Kocioł Cortina stanowi koszt kwalifikowany do zakupu z dofinansowaniem w ramach programów ograniczenia niskiej emisji PONE oraz KAWKA.

 

Certyfikaty i nagrody:

5 klasa PN-EN 303:5-2012

Certyfikat klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 w zakresie sprawności cieplnej, emisji zanieczyszczeń oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Parametry kotła zostały potwierdzone badaniem wykonanym w akredytowanym laboratorium badawczym  - Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. 

Polskie Ciepło Certyfikat

Certyfikat „Polskie Ciepło” przyznawany przez Platformę Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe dla specjalnie wyselekcjonowanych kotłów klasy 4 i 5. Certyfikat oznacza, że kocioł jest nie tylko oszczędny, bezpieczny i jest produktem polskim, ale także, że kocioł taki nie posiada rusztu, a jego użytkowanie daje gwarancje, że spalanie w nim paliw stałych nie będzie tworzyło niskiej emisji, czyli tzw. smogu.

Produkt Sprawdzony Zetom

Certyfikat Zgodności z Europejskimi Dyrektywami: Niskonapięciową 2006/95/WE i Maszynową 2006/42/WE oraz  Znak Jakości "Produkt Sprawdzony" przyznawany przez Zakład Badań i Atestacji "ZETOM". Znak ten przyznawany jest produktom w pełni bezpiecznym i spełniającym bardzo wysokie normy jakościowe.

 

Aquatherm Warsaw medal

Podczas międzynarodowych targów branży grzewczej Aquatherm Warsaw 2016 kocioł Cortina zdobył główną nagrodę Złoty Medal Targów.

 

Smogathon 2016

W finale drugiej edycji międzynarodowego konkursu najlepszych rozwiązań antysmogowych Smogathon 2016 w Krakowie, kocioł Cortina zajął drugie miejsce z minimalną stratą 1 punktu do miejsca pierwszego.

Warmia Mazury Expo nagroda

Kocioł Cortina otrzymał tytuł i statuetkę "Najbardziej Innowacyjny Produkt Targów" - podczas 36 edycji Targów Budowlanych Warmia - Mazury Expo 2016 w Olsztynie.

 

Eko Wystawa nagroda

Podczas XVI EKO WYSTAWY "CIEPŁO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU" w dniach 7 - 8 maja 2016, kocioł Cortina otrzymał tytuł i statuetkę "Najlepszy produkt".

 

Nasze Dobre Podkarpackie

Kocioł Cortina został laureatem 13 edycji plebiscytu Nasze Dobre Podkarpackie otrzymując tytuł i statuetkę w kategorii najlepszych produktów województwa podkarpackiego w 2016 roku. 

 

Dane techniczne kotła
Moc cieplna nominalna [kW]
22kW:
Orientacyjna powierzchnia ogrzewanego obiektu [m2]
22kW:
140-220
Masa kotła [kg]
22kW:
650
Pojemność wodna [dm3]
22kW:
104
Pojemność zasobnika [dm3]
22kW:
330
Średnica czopucha [mm]
22kW:
160
H [mm]
22kW:
1585
H1 [mm]
22kW:
1416
H2[mm]
22kW:
1268
H3 [mm]
22kW:
594
S [mm]
22kW:
1308
Sk [mm]
22kW:
663
Sz [mm]
22kW:
638
L [mm]
22kW:
1080
L1 [mm]
22kW:
1230